Tibetský mnich je zadržovaný v Číně bez obvinění! Podepište apel na jeho podporu

02.06.2015 21:33

Tibetský mnich Čhöphel Dawa byl zadržen 28. března a od té doby o něm nejsou dostupné žádné informace. Není známo, kde je držen, či jaká obvinění proti němu byla vznesena. Hrozí mu riziko mučení a špatného zacházení.

 

Tibetský mnich Čhöphel Dawa (27), byl v noci 28. března zadržen místní policií v Sogu, prefektuře Nagčhu Tibetské autonomní oblasti. Není známo, kde je držen. Nemá přístup k obhájci ani členům své rodiny. Zatímco důvod jeho zadržení je neznámý, lidé ze sousedství se domnívají, že zmizel kvůli sdílení fotografie dalajlamy na WeChatu, v Číně populárním chatovacím programu. Čhöphel Dawa je z kláštera Sog Cchandem v okrese Jagla, kraji Sog. Klášter a všichni obyvatelé vesnice jsou pod přísným dohledem čínských úřadů kvůli aktivistické minulosti.

Čhöphel Dawa byl poprvé zadržen již v lednu 2012, kdy si odseděl dvouletý trest za fotografie ve svém mobilním telefonu zachycující sebeupálení Tibeťanů na protest proti čínské nadvládě.

K mučení a špatnému zacházení dochází ve všech zařízeních určených k zadržování osob. Riziko se úměrně zvyšuje u těch, kterým není umožněn styk s rodinou či obhájcem.

Podepsat apel na podporu mnicha Čhöphel Dawa můžete zde: https://www.amnesty.cz/pripady/pripad/choephel-dawa-tibet

—————

Zpět